Zapisy na Piękny Zachód - Huzar Cup 2024 zostały otwarte

zapisy 2024 500

Zaczynamy propozycją majowych 3 dystansów 101, 201, 301 (11- 12 maj) na przetarcie i przymierzenie się do nieco dłuższych tras niż jazda „wokół przysłowiowego komina", która cechowała się czasem przygotowawczym do sezonu lub nosiła inne znamiona.

Ten pierwszy dystans 101 km to propozycja dla tych co pragną pokonać po raz pierwszy granicę 100 km jazdy na rowerze i ewentualnie spróbują pokonać na drugi dzień 201 km poznając w ten sposób siebie i swoje możliwości.
Dystans 201 km jest to również propozycja przekroczenia po raz pierwszy bariery 200 km jazdy na rowerze.

Dla pozostałych proponuję małą filozofię odnosząca się do uczestnictwa na dystansach 301 i 201 a potem ewentualnie na dystansach 501 km i 701 km czy w końcu 1001 km:
Ten trzeci dystans 301 km (11 maj) jest przeznczony głównie dla tych, którzy chcą zasmakować i spróbować swoich sił pokonując po raz pierwszy barierę 300 km, a dla pozostałych to będzie tylko przypomnienie przysłowiowych „dupogodzin” spędzonych na rowerze.

Ten drugi dystans 201 w dzień następny (12 maj) jest ukierunkowany na poznanie odpowiedzi:
Czy jestem w stanie pokonać oba dystanse pierwszego dnia 301 a dnia następnego 201 (sumaryczna długość obu to około 540 km) poniżej 24 godzin, mając przerwę między nimi na odpoczynek 6-10 godzin?
Czy uzmysłowi to wówczas Tobie, iż pokonanie ich predysponuje Ciebie do wspaniałych dokonań na jednym z dwóch pozostałych dystansach w trzy tygodnie później - to jest 7- 9 czerwiec wybierając 501 km lub 701 km?
Czy to doświadczenie nie skusi Cię i w miesiąc później 12-14 lipiec z sukcesem spróbujesz ukończyć dystans 1001 km Non Stop?

Weź pod uwagę również to, iż pomimo obowiązującego limitu i pomiaru czasu nie musisz ulegać presji rywalizacji.
Pamiętając, że są one tylko tłem Cyklu Piękny Zachód – Huzar Cup.
Możesz wystartować tylko po to, aby przeżyć wspaniałą przygodę na ciekawych trasach i w wyjątkowym towarzystwie.

Zapraszamy 

link do zapisów

Piękny Zachód zbliża się wielkimi krokami - maj, czerwiec, lipiec 2024

zapowiedz 2024 04 500

 

 

zapowiedz 2024 02 500

 

 zapowiedz 2024 05 500

 

zapowiedz 2024 06 500

 

 

zapowiedz 2024 07 500

 

 

zapowiedz 2024 08 500

 

 

zapowiedz 2024 03 500

Rower to jest Świat, który kołem się toczy, nieustannie kręcąc się wokół Słońca ... a rok 2024 na Pięknym Zachodzie rysuje się jeszcze Piękniej ... w darowanym czasie między wschodem i zachodem ... oczywiście w błękicie nieba i promieniach słońca ...


W rzeczywistości jedyne współzawodnictwo, które się liczy to to jakie wiedziesz z samym sobą. Kiedy Twoja norma postepowania opiera się o najlepsze możliwe wzory, nigdy nie przegrasz. Będziesz się jedynie doskonalił.

Już 11 maja wystartuje kolejna edycja zawodów rowerowych Piękny Zachód Huzar Cup. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby pierwszy z cyklu sześciu wydarzeń – Mały Piękny Zachód, wystartował bez przeszkód. I mimo skomplikowanej rzeczywistości, wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie !


Piękny Zachód - po raz ósmy.

Piękny Zachód to cykl ultramaratonów rowerowych organizowanych od 2017 roku w okresie wiosenno-letnim. W 2024 roku obchodził będzie swoją ósmą rocznicę (piątą jako cykl Huzar Cup). Jego celem jest promocja turystyki rowerowej, długodystansowego kolarstwa szosowego i zachęcanie do aktywności fizycznej. Podstawowym założeniem jest fakt, że wydarzenia te nie są traktowane jako wyścigi. Kluczowym jest udział i determinacja, która pozwoli ukończyć wybrany dystans. A to, ze względu na odległości, wiąże się z olbrzymim wysiłkiem, nawet w przypadku zbliżającego się Małego Pięknego Zachodu (dystanse 101 km, 201 km, 301 km) którego najkrótszy dystans wynosi „zaledwie” 105 km.

Na początek Mały Piękny Zachód

Mały Piękny Zachód swoją premierę miał cztery lata temu i wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Jest on swego rodzaju ukłonem dla osób, które chciałyby zmierzyć się z długimi odległościami, jednak standardowe zawody na dystansie 501 km, 701 km czy 1001 km były ponad ich siły i ich możliwości.

Wszystkie trzy dystanse Małego Pięknego Zachodu przebiegają przez wschodnią część województwa lubuskiego i zachodnią część województwa wielkopolskiego. Trasy są urozmaicone licznymi zjazdami i podjazdami z atrakcyjnymi widokami a przebiegają przez Krainę Stu jezior, Puszczę Nadnotecką, Dolinę Warty i Obry czy też przez tereny w Parkach Krajobrazowych – Sierakowskim, Pszczewskim, Doliny Kamionki.

Spotykamy się 11-12 maj 2024 w Pniewach

A w końcu Piękny Zachód oraz Duży Piękny Zachód

W czerwcu planowany jest Piękny Zachód na dystansach: karkonoska pięćsetka 501 km i alpejska siedemsetka 701 km - z miejscem startu i mety znad Jeziora Niesłysz w Niesulicach, a w połowie lipca Duży Piękny Zachód czyli sudecki dystans 1001 km będący zwieńczeniem cyklu wydarzeń Huzar Cup – z miejscem startu i mety znad Jeziora Pniewy w Pniewach.

Trasy przebiegają przez województwa:

  • wielkopolskie,
  • lubuskie,
  • dolnośląskie,

a w szczególności:

  • przez Sudety począwszy od masywu Śnieżnika po Góry Izerskie – to dystans 1001 km
  • przez Karkonosze i Góry Izerskie - to dystans 501 km
  • przez Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie, Karkonosze i Góry Izerskie - to dystans 701 km zwany alpejskim

Spotykamy się 7-9 czerwiec 2024 Niesulice oraz 12-14 lipiec 2024 Pniewy

Cykl wydarzeń kolarskich na najdłuższych dystansach zapowiada się niezwykle emocjonująco. wprowadza on wśród uczestników ducha niezwykle pasjonującej rywalizacji z samym sobą, gdyż wysiłek jest kluczem, by uzyskać to, czego chcemy. To motor, który nas popycha wraz z determinacją, złudzeniem i pożądaniem. Marzenia nie mają sensu, jeśli nie planujemy, jeśli nie mamy dobrze ułożonego planu i nie szukamy sposobu na osiągnięcie naszych celów: kto naprawdę czegoś chce, szuka wszystkich środków, aby to osiągnąć. Nie ma wymówek ani przeszkód dla tych, którzy wysilają się, aby tylko osiągnąć swój cel lub przynajmniej spróbować go osiągnąć.

„Twoje ciało będzie Ci podpowiadać, że nie ma uzasadnionego powodu, abyś kontynuował.

Jedynym sposobem na to jest poleganie na umyśle, co na szczęście jest niezależne od logiki” - Tim Noakes.

„Jeśli chcesz biegać – przebiegnij kilometr. Jeśli chcesz zmienić swoje życie – przebiegnij maraton.” – Emil Zatopek.

Źródłem wszelkich osiągnięć jest wola, by być tak dobrym, jak to tylko możliwe. Zatrzyj ręce i weź się do roboty. Krew zacznie Ci lepiej krążyć, a umysł lepiej pracować. Przepływ życia w tkankach szybko wypędzi z Twojego umysłu zmartwienia. To najtańsze lekarstwo jakie istnieje na ziemi - i jedno z najlepszych. Trzeba w życiu odnajdywać się wedle własnej receptury i intuicji, bo korzystając ze zbyt wielu porad dorobimy się jedynie depresji... a jak się chce zmieniać swoje życie, to nie trzeba zmieniać tego, co jest naokoło, tylko to co ma się w środku...

Rozumiesz? 

Czy rzeczywiście?

Sprawdź!

Zapraszamy!

Odjechani Team.Pl

Piękny Zachód

Huzar Cup

Zapisy ruszą najpóźniej 16 października – być może ruszą wcześniej.

Zapraszamy na rekreacyjny i spontaniczny przejazd dwóch najkrótszych tras

przejazd 101

Zapraszamy na rekreacyjny i spontaniczny przejazd dwóch najkrótszych tras:

  • 17 września 2023, „Mini Piękny Zachód 101” :

Pniewy – Chorzewo – Augustowo – Lubosz – Niemierzewo – Mościejewo – Upartowo – Kurnatowice – Góra – Sieraków – Bucharzewo – Chojno – Wronki – Biezdrowo – Wróblewo – Strzyźmin – Orle Wielkie – Nojewo – Gnuszyn – Chrzypsko Wielkie – Charcice – Izdebno – Kaczlin – Ryżyn – Białcz – Łężeczki – Białokosz – Pniewy

link do trasy 101 km

  • 8 październik 2023, „Mały Piękny Zachód 201”:

Pniewy – Chełminko – Duszniki – Młynkowo – Sarbia – Sędziny – Śliwno – Trzcianka – Kuślin – Wąsowo – Róża – Sątopy – Cicha Góra – Boruja Kościelna – Boruja Nowa – Boruja Kościelna – Nowy Tomyśl – Glinno – Jastrzębsko Stare – Zbąszyń – Strzyżewo - Trzciel – Bobowicko – Pszczew – Głażewo – Mnichy – Prusim – Kurnatowice – Góra – Sieraków – Kaczlin – Izdebno – Charcice – Chrzypsko Wielkie – Białokosz – Pniewy

link do trasy 201 km

Czekać będziemy na Was w tych dniach o godzinie 8:00 w pniewskich Łazienkach ul. Jeziorna 16 Pniewy

Uwaga

uwaga 2023 500

 

Strona obecnie jest w aktualizacji.

Po 15 października 2023 pojawią się aktualne

regulaminy,
trasy,
formularze zgłoszeń.

Komunikat - Tour de Dolny Śląsk

komunikat TdDS

 

Niestety z uwagi na szereg trudności związanych z szeroko pojętym organizowaniem wydarzeń kolarskich zdecydowałem o przeniesieniu Tour de Dolny Śląsk na rok przyszły. Nie była to łatwa decyzja, ale konieczna.

Teraz czas na Tour de Dolny Śląsk

Ulotka TDdS

 

Nastał czas przygotowań do organizacji wrześniowego ultra dystansu o długości około 740 km, który jest planowany w Hołdzie dla Ryszarda Szurkowskiego - Tour de Dolny Śląsk ze startem i metą w Krośnicach w Dolinie Baryczy.

 

 Formularz zgłoszeń: link

 

Do zobaczenia w Krośnicach!

Tegoroczny Piękny Zachód przeszedł do historii!

Koniec PZ 2023 500

Tegoroczny Piękny Zachód przeszedł do historii!

... 30 dni ...

... 5 dystansów ...

... 2382 km ...

Dziękuję!Obecnie nastał czas przygotowań do organizacji wrześniowego ultra dystansu, który jest planowany w Hołdzie dla Ryszarda Szurkowskiego - Tour de Dolny Śląsk w dniach 2-3 wrzesień ze Startem i Metą w Krośnicach w Dolinie Baryczy.

Do zobaczenia w Krośnicach!

Monitoring 401 i 601

monitoring2 2023 500

 

Gdzie kto jest aktualnie na trasie najbliżsi będą mogli śledzić pod linkiem: