Terminarz Startowy 2023

Terminarz 500

Zaczynamy tradycyjnie w Niesulicach nad Jeziorem Niesłysz propozycją majowych 2 dystansów 201 i 301 (6 i 7maj) na przetarcie i przymierzenie się do nieco dłuższych tras niż jazda „wokół przysłowiowego komina", która cechowała się czasem przygotowawczym do sezonu ultra lub nosiła inne znamiona.

Ten pierwszy dystans (6 maj) jest przeznczony głównie dla tych, którzy chcą zasmakować i spróbować swoich sił pokonując po raz pierwszy barierę 200 km, a dla pozostałych to będzie tylko przypomnienie przysłowiowych „dupogodzin” spędzonych na rowerze.

Ten drugi dystans - 301 w dzień następny (7 maj) jest ukierunkowany na poznanie odpowiedzi...

Jak jestem przygotowany do sezonu wybranych propozycji ultra w 2023 roku?

Jest to zarazem proponowana mała filozofia odnosząca się do uczestnictwa w majowym Małym Pięknym Zachodzie na dystansach 201 i 301:

Czy jestem w stanie pokonać oba dystanse 201 i 301(sumaryczna długość obu to około 570 km) poniżej 24 godzin, mając przerwę między nimi na odpoczynek 12-16 godzin?

Czy uzmysłowi to wówczas Tobie, iż pokonanie Pięknego Zachodu na 2 pozostałych dystansach:

  • 401 (około 430 km) jest możliwe w granicach 27 godzin lub poniżej bez dłuższego odpoczynku?
  • 601 (około 660 km) jest możliwe w granicach 42 godzin lub poniżej bez dłuższego odpoczynku?

Czy to doświadczenie nie skusi Cię i w dwa tygodnie później z sukcesem spróbujesz ukończyć dystans 701 (około 750 km) tak zwany alpejski w 48 godzinach?

Kończymy wrześniowym dystansem Tour de Dolny Śląsk 701 (około 725 km) w Krośnicach w Dolinie Baryczy - to Wielki Hołd jaki możemy oddać Ryszardowi Szurkowskiemu kłaniając się nisko Jego Pamięci.


Ten kto ukończy obie siedemsetki ma szansę uzyskać tytuł Górskiego Mistrza Sudetów.

Pomimo obowiązującego limitu i pomiaru czasu nie musisz ulegać presji rywalizacji. Są one tylko tłem cyklu Piękny Zachód – Huzar Cup.

Jesteście i tak zwycięscy stając na starcie.
Możesz wystartować tylko po to, aby przeżyć wspaniałą przygodę na ciekawych trasach i w wyjątkowym towarzystwie.

Do zobaczenia.